05 Gru
1:02

Jakie zioła dla kobiet w ciąży?

Spodziewasz się dziecka? Jeśli tak to z pewnością zastanawiasz się kilka razy, zanim sięgniesz po jakiś produkt. To samo na pewno tyczy się ziół. Wydawać by się mogło, że zioła można spożywać zawsze i w dowolnych ilościach, ale będąc w stanie błogosławionym, trzeba zachować tu szczególną ostrożność, bo w innym wypadku ucierpieć może na tym przede wszystkim płód. Jeżeli przed zajściem w ciążę często sięgałaś po zioła i teraz nie wiesz, które z nich są bezpieczne, to przygotowaliśmy Ci małą ściągawkę. Oto zioła, które w czasie ciąży są w 100% bezpieczne.

Zioła bezpieczne

Będąc w ciąży, sięgnąć można po pokrzywę zwyczajną, rumianek, imbir, malinę właściwą, siemię lniane, prawoślaz, mniszek lekarski, melisę lekarską, miętę pieprzową, lucernę siewną, przywrotnik pospolity, majeranek, wiesiołek czy lawendę lekarską.

Wszystkie powyższe zioła Ci i dziecku nie zaszkodzą. Pić je należy profilaktycznie, ponieważ przede wszystkim mają ogromną moc zapobiegania chorobom. Napary z ziół przygotowuj w proporcji 1-2 łyżeczki ziół na szklankę wody i pij dwa lub nawet trzy razy dziennie.

Tych ziół nie wolno spożywać

Po zioła takie jak krwawnik pospolity, piołun, tasznik pospolity, ruta, wrotycz, mięta polna, lubczyk ogrodowy, aloes, bylica zwyczajna, żeń-szeń, senes, arcydzięgiel, litwor czy cząber ogrodowy w czasie ciąży sięgać Ci nie wolno. Pamiętaj też zawsze o tym, że wiele ziół wchodzi w reakcje z zażywanymi przez ciebie lekami, a więc najlepiej, jeżeli ich stosowanie przedyskutujesz z lekarzem.

« »
2 Comments

  Wiola

  29 grudnia 2015 at 13:02

  Ja w czasie ciąży piłam niewiele ziół. Zazwyczaj sięgałam jednak po miętę.

  Alicja

  3 stycznia 2016 at 13:02

  Jeżeli lekarz prowadzący nie widzi przeszkód, to ja zalecam ich picie w jak największej ilości.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *